ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ହେଲା ବିଭାଜନ, ଗୋଟିଏ ଦଳ T20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବ, ଅନ୍ୟ ଦଳ ଭାରତରେ ଖେଳିବ ODI ସିରିଜ୍

  1. Home
  2. Cricket News

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ହେଲା ବିଭାଜନ, ଗୋଟିଏ ଦଳ T20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବ, ଅନ୍ୟ ଦଳ ଭାରତରେ ଖେଳିବ ODI ସିରିଜ୍

india_team


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ୱାନଡେ ସିରିଜ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଛି । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ୬ ବର୍ଷ ପରେ ଜିମ୍ବାୱେ ଗସ୍ତ କରିବ। ସର୍ବଶେଷ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଜିମ୍ବାୱେ ଯାତ୍ରା ସାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ଟି -୨୦ ଏବଂ ୱାନଡେ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। 

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -୨୦ ଦଳ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବ। ଏଥିସହିତ ଭାରତର ଅନ୍ୟ ଦଳ ଭାରତରେ ରହି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୱାନଡେ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇର ସଚିବ ଜୟ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଦୁଇଟି ଜାତୀୟ ଦଳ ଅଛନ୍ତି, ଯାହା ସମାନ ଶକ୍ତିର ଅଟେ। ତେଣୁ ଏକ ସମୟରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ୱାନଡେ ସିରିଜ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯିବ ଯେତେବେଳେ କି ଭାରତର ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଳ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବ। 

ind vs ire 2nd t20

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୧୬ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯିବ। ତେଣୁ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ ଟିମ୍ ନିଜେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ୱାନଡେ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ୱାନଡେ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ।

କେବେ ଓ କେଉଁଠି ଟି-୨୦ ଏବଂ ODI ସିରିଜ ଖେଳାଯିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା:

୧) ଭାରତ - ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟି-୨୦ ସିରିଜ:

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍-  ୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ମୋହାଲି 

ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍-  ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ନାଗପୁର 

ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍-  ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫, ହାଇଦ୍ରାବାଦ 

୨) ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ :

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍-  ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୮, ତ୍ରିବ୍ରେନ୍ଦମ 

ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍- ଅକ୍ଟୋବର ୧, ଗୁଆହାଟି 

ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍-  ଅକ୍ଟୋବର ୩, ଇନ୍ଦୋର 

୩) ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୱାନଡେ ସିରିଜ୍

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍-  ଅକ୍ଟୋବର ୬, ରାଞ୍ଚି 

ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍- ଅକ୍ଟୋବର ୯, ଲକ୍ଷ୍ନୋ

ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍- ଅକ୍ଟୋବର ୧୧, ଦିଲ୍ଲୀ