ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଆଘାତକୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଶୋଏବ ଅଖତର, ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଦେଲେ ଉଚିତ ଉତ୍ତର

  1. Home
  2. Cricket News

ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଆଘାତକୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଶୋଏବ ଅଖତର, ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଦେଲେ ଉଚିତ ଉତ୍ତର

shoaib AND SAHHED FIGHT


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ICC T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକଙ୍କ କ୍ୟାଚକୁ ଧରିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ କୋଟାର ପୂର୍ଣ୍ଣ 4 ଓଭର ବୋଲିଂ କରିପାରିନଥିଲେ। ଯାହା ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟର୍ଣ୍ଣିଂ ପଏଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ ବୋଲର ଶୋଏବ ଅଖତର ଶାହିନ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ ପରେ ପ୍ୟାନ କିଲର ନେଇ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହା ସହିତ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏହି କଥାରେ ଆଦୌ ରାଜି ହୋଇ ନାହାନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଏହି ପୁରା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ବଡ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଭାରତ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ସାକଲେନ୍ ମୁସ୍ତାକଙ୍କୁ କଣ କହିଥିଲି ରିଜୱାନ ଯେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ହେଲା ସତ?

ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ତୁମର ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିଗଲେ ମଧ୍ୟ, ଖେଳ ଚାଲୁ ରଖ : ଶୋଏବ ଅଖତର 

ପାକିସ୍ତାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲରେ ହାରିଯିବା ପରେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଆଘାତରେ ଶୋଏବ ଅଖତର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ଜି ନ୍ୟୁଜ୍ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ତୁମର ମୁଖ୍ୟ ବୋଲର ଫିଟ୍ ନ ହୁଅନ୍ତି, ଏହା ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ହୋଇଯାଏ। ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି କେବେବି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତ ଦୋଷ ଲଗାଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ଗତ 2-3 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ହେଉଛି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ୍, ଯଦିଓ ତୁମେ ତୁମର ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗୁଛ, ଯାହା କରୁଛ ନ କାହିଁକି ... ତୁମେ ଖେଳିବାର ଥିଲା ଏବଂ କିଛି କରିବା ଜାରି ରଖିବାର ଉଚିତ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ଆମ ଭାଗ୍ୟରେ ନଥିଲା। 

ସେ ଆହୁରି ବି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ପାଦକୁ ଅଲଗା ରଖିବ, ସେତେବେଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ ହେବ ନାହିଁ। ହଁ, ତୁମେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କର କ୍ୟାରିଅରକୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛ। ଏହା ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ୍, ତୁମେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ କି ତୁମେ ବିପଦକୁ ନେଇ ପାରିବ କି ନାହିଁ। ଏହା ଏକ କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି। 

ଅଖତରଙ୍କ ଏହି କଥାରେ ନାହିଁ ଭରିଲେ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି 

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଷ୍ଟାର୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଆଦୌ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ୟାନ୍ କିଲର ଖାଇ ଆଘାତ ସହିତ ଖେଳିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ।  ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟ ପାଇଁ ସେହି କାମ ଠିକ୍। କିନ୍ତୁ ତା ’ପରଦିନ ଏହା ଅଧିକ କଷ୍ଟ ଦିଏ। 

ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ନା, ନା, ନା .. ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଏହା ଏକ ଉଚିତ କଥା।  ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ କେବଳ ଶେଷରେ। ଆମେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର କରିଛୁ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅନେକ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଅଛି। କାରଣ ସେହି ସମୟରେ ଏହା ଅସ୍ଥିର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଶେଷ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ପରଦିନ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଧିକ ବଢ଼ିଥାଏ। 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ବର୍ଷା ରେ ଧୋଇ ହେଇଗଲା ମ୍ୟାଚ, ଆଉ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଫୁଟବଲ ଖେଳିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଆଉ ଭାରତୀୟ ଦଳ