PAK vs ENG: T-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଚାମ୍ପିୟନ ହେଲା

  1. Home
  2. Cricket News

PAK vs ENG: T-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଚାମ୍ପିୟନ ହେଲା

eng won by 5 wicket


PAK vs ENG T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଫାଇନାଲ: ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2022 ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଲା ​​| ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ 2010 ରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା।

ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଇନିଂସ:

eng vs pak final

ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପୁଣି ଥରେ ବଡ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି। ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ 49 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 52 ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ 5 ଚୌକ ଓ 1 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ 26 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ହ୍ୟାରି ଚାରିଙ୍ଗଟନ୍ ବ୍ରୁକ୍ ମଧ୍ୟ 23 ବଲରେ ମାତ୍ର 20 ରନ୍ କରିପାରିଲେ।

ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ

ଏହି ମ୍ୟାଚ ରେ ବାବର ଆଜାମ (28 ବଲରୁ 32) ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ (14 ବଲରୁ 15) ସତର୍କତାର ସହ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ମହମ୍ମଦ ହରିସ୍ (12 ବଲରେ ଆଠ ରନ୍) ରସିଦଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଶାନ ମାସୁଦ (28 ବଲରୁ 38) କରି ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

eng vs pak

ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏକ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଇଫତିଖର ଅହମ୍ମଦ ଖାତା ନ ଖୋଲି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାଦବ ଖାନ ମଧ୍ୟ 14 ବଲରେ ମାତ୍ର 20 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରଲେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ଏହି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଆଠଟି ଵିକେଟ ରେ ମାତ୍ର 137 ରନ୍ କରିପାରିଲେ। ଏବଂ 138 ର ଟାର୍ଗେଟ କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ସହଜରେ ହାସଲ କରିଦେଲା ।