କ୍ରିକେଟ ରେ ଏମିତି କରିବା ଅପରାଧ ଅଟେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଲେ ଶାକିବ ଆଲ୍ ହାଶନ

  1. Home
  2. Cricket News

କ୍ରିକେଟ ରେ ଏମିତି କରିବା ଅପରାଧ ଅଟେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଲେ ଶାକିବ ଆଲ୍ ହାଶନ

asia-cup-2022-sri-lankan-team-shakib-al-hasan-sl-vs-ban


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ବାଂଲାଦେଶ ସୁପର ଫୋର୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାର ଶେଷ ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିଛି। କାରଣ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ବାଂଲାଦେଶ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସୁପର ଫୋର ଦଳ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ତୃତୀୟ ଦଳ ହୋଇପାରିଛି। ଆଉ ଗତକାଲି ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ହଂକଂକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚତୁର୍ଥ ଦଳ ରୂପେ ସୁପର ଫୋରରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ହୋଇଛି। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ମଜାଦାର କଥା ଏହା ଯେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ପରାଜୟ ହୋଇ ନାହିଁ। 

sl vs ban srilanka win the match

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବାଂଲାଦେଶର ଅଧିନାୟକ ଶାକିବ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କିଛି ଖେଳାଳି ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରେ ନାଗିନ୍ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ 2016 ନିଦାସ ଟ୍ରଫିର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିଲେ।  ନିକଟରେ ବାଂଲାଦେଶ ସେମାନଙ୍କର ଧଳା ବଲ କ୍ରିକେଟ୍ ର କୋଚ୍ ବଦଳାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଖାସ୍ ହେଲା ନାହିଁ। 

ହାରିବା ପରେ କଣ କହିଲେ ଶାକିବ : 

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଶାକିବ ଉପସ୍ଥାପନାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାବୁଛି କିଛି ଖରାପ ଓଭର ଆମକୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାର କରିଛି। ଏହା ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଆମେ ଡେଥ ଓଭରରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରୁନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଯାଉଛି।  ମୁଁ ଭାବୁଛି ଦାସୁନ୍ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଆମେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ବୋଲରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ପିନର ଶେଷ ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ।  ଗତ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ଭଲ ଖେଳି ନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଶେଷ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ରେ ଆମେ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା କରିଛୁ। ବିଶ୍ୱକପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଭିନ୍ନ ଆହ୍ୱାନ ହେବ। ଆମକୁ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ଆହୁରି ବି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ପିନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିବା ଅପରାଧ ଅଟେ।  ଇନିଂସର ପଛ ଭାଗରେ ଆମେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲୁ।  ଆମେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରି ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ଲାଗିଲୁ। ଆମକୁ ବିଶ୍ୱକପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସକରାତ୍ମକତା ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ପଡିବ।