T -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହସନ ଅଲି ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଲେ

T -20 ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍: ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବର୍ତ୍ତମାନର ଦଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଳିମାନେ ବଡ଼ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି ।

24 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ:

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହସନ ଅଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଏକ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ କେବଳ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଖେଳ ଉପରେ ନୁହେଁ । ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ରଣନୀତି ଅଛି। ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଦୁବାଇରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ, ତା’ପରେ 26 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଶାରଜାଠାରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦଳ 29 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଦୁବାଇ ଫେରିବ ।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଉତ୍ସାହ:

ରବିବାର ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି 27 ବର୍ଷୀୟ ହସନ ଅଲି ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,

ଅକ୍ଟୋବର 24 ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଆମର ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି । କାରଣ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସର୍ବଦା ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ରହିଆସିଛି | କିନ୍ତୁ, ଏଥର ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରୁ ଓହରିଯିବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛି ।

“ଏହା ଏକ ମେଗା କ୍ରିକେଟ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ଏବଂ ଏଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମର ଭଲ ସମୟ ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ଆମର ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଆମ ଅଭିଜ୍ଞତା ର ଅଧିକ ଉପଯୋଗ କରିବୁ ।

“ମୁଁ ମୋ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ଆକ୍ରମଣର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଏବଂ ଏକ ଉଦାହରଣ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ) ରେ ଆମେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛୁ, ସେଠାକାର ପରିସ୍ଥିତି ଆମ ଘର ପରି ଏବଂ ସେଠାରେ ସ୍ଥିତିକୁ ଆମେ ବୁଝିଛୁ । ଭାରତ ଉପରେ ଭାରି ପଡିବ ଆମ ଦଳ ଏବଂ ସେଠାରେ ଥିବା ପିଚ୍ ଧୀର ଏବଂ ମୁଁ କୌଣସି ଦଳ ସେଠାରେ 200 ରନ୍ ସ୍କୋର କରୁଥିବା ଦେଖିପାରୁ ନାହିଁ । ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ବୋଲିଂ କରିବା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବୋଲିଂ କରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *