ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି, କହିଲେ ଭାରତ ଆମ ସହ ଖେଳିବାକୁ ଡରୁଚି ଏବଂ…

କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଆସନ୍ତା ୨୪ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଏବଂ ବିଶ୍ଵକପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅବଦୁଲ ରଜାକ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ ସମସ୍ତେ ନିଜ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦକ୍ଷ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମନେ କରନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନେକ ଥର ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିବାର ନଜର ଆସିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅବଦୁଲ ରଜାକ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଆରି ନ୍ୟୁଜ୍ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲା ​​ଯେ ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅଛନ୍ତି ନା ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ମ୍ୟାଚଙ୍ଗି ନାହିଁ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ରଜାକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଦଳରେ ଅପୂର୍ବ ପ୍ରତିଭା ରହିଛନ୍ତି, ଯାହା ଉଚ୍ଚ ଚାପ ମ୍ୟାଚରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ମାରିବାରେ ସକ୍ଷମ। ଯେତେବେଳେ କି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏପରି ସାମର୍ଥ୍ୟ ନାହିଁ। ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ ଭାରତ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବ। ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ଥିବା ପ୍ରତିଭା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସକାରତ୍ମକ ଭାବରେ ଅଲଗା ଆଉ ଭିନ୍ନ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ କେବଳ ଆଇସିସି ମ୍ୟାଚରେ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆସନ୍ତି।ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ଥିବାରୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରଜାକ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପର ସହ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ହେବା ଉଚିତ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଲୋକମାନେ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପ୍ରତିଭା, ଭାରତରେ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *