ରାତାରାତି କ’ଣ ହେଲା ଯେ ଧୋନିଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟର ବନାଇବାକୁ ପଡିଲା ? ପୂର୍ବ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି BCCI ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ

T20 ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ 2021: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 20121 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି, ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଜୟ ଜାଡେଜା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳ ସହ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ପଠାଇବାକୁ ବିସିସିଆଇର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ବିସିସିଆଇର ଚିନ୍ତାଧାରା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି:

ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଜୟ ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ପାଇଁ ଏହି କଥା ବୁଝିବା କଷ୍ଟ । ମୁଁ 2 ଦିନରୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି ଯେ ଏହା ପଛରେ କ’ଣ କାରଣ ଥିବ ? ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଖେଳ ବିଷୟରେ ବୁଝାମଣା କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ, ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ କହୁଛି ଯେ ଆପଣ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଙ୍କୁ ପଠାନ୍ତି, ଠିକ ସମୟରେ ଭୁଲ କରନ୍ତି ?

ଧୋନିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ:

ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଅଜୟ ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି, “ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଏବଂ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଚିଂରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଏବଂ ତେଣୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କୌଣସି ମେଣ୍ଟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଏବଂ ସେହି ଖେଳାଳୀ ଦଳକୁ ନିଜେ ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇଗଲେ । ଏଥି ସହିତ, ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ବିଶ୍ୱରେ ଦଳ କୁ ନମ୍ବର -1 କରିଥିଲେ, ତେବେ ରାତା ରାତି କଣ ଘଟିଲା ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ମେଣ୍ଟର ଆବଶ୍ୟକ କଲା, ମୁଁ ଟିକିଏ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *