IPL 2021: ଫାଇନାଲ୍ ଜିତିବା ପରେ, CSK ଉପରେ ହେଲା ଟଙ୍କାର ବର୍ଷା, ହାରିଥିବା KKR କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2021 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଦୁବାଇ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ (CSK) ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ 192 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ପର୍ବତ ଭଳି ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । କୋଲକାତାକୁ 27 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ CSK ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା ​​।

KKR ର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଫ୍ଲପ :

193 ରନ୍ ର ପିଛା କରି କେକେଆରର ପ୍ରଥମ ଯୋଡି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 91 ରନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ଓପନର୍ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ 5 ଚୌକା ଏବଂ 3 ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ମାତ୍ର 32 ବଲରେ 50 ରନ୍ ର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଆୟରଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯିବା ପରେ କେକେଆରର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଖସିଗଲା ।

CSK 20 କୋଟି ପାଇଲା:

13 ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ 9 ଥର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା CSK, ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ନାଚିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା, ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କଲା । ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ମାତ୍ରେ ବିଜେତା ଏବଂ ରନର୍ ଦଳ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା । ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିଜେତା ଦଳର ସିଏସକେ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ 20 କୋଟି ଚେକ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

KKR ବିପୁଳ ପରିମାଣର ପାଇଲା:

ଏଥି ସହିତ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭୁଲି କେକେଆର ଦଳ ୟୁଏଇ ରେ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଫଳାଫଳ ପାଇଲା । ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର, ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ଭଳି ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି କେକେଆର ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା।

ତଥାପି, ଫଳାଫଳ କେକେଆର ଅନୁଯାୟୀ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିଲା ନାହିଁ । ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ରନର୍ ଅପ୍ ହେବା ପରେ କେକେଆର ଦଳ 12.5 କୋଟି ଟଙ୍କା ରନର୍ ଅପ୍ ଭାବରେ ପାଇଥିଲେ। ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲକୁ 6-6 କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଛି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *