IPL 2021 ରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରନ୍ କରିଥିବା ଟପ 5 ଜଣ ଖେଳାଳି ଲିଷ୍ଟ, ନମ୍ବର ଏକ ରେ ଅଛନ୍ତି ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି

UAE ରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 19 ରୁ IPL 2021 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୋଟ 31 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । କୋଭିଡ -19 ର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଅକ୍ଟୋବର 15 ରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଶେଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । କିଛି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଆମେ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା ।

ଏହି ପାଞ୍ଚଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି:

5. ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ):

ଏହି ତାଲିକାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ 5ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ହାରାହାରି 46.16 ଅଭେରେଜରେ 7 ଇନିଂସରେ 277 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

4. ପୃଥିବୀ ସା (ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍):

8 ଇନିଂସରେ 308 ରନ୍ ସହ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଓପନର୍ ପୃଥିବୀ ସା ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରେ ଚତୁର୍ଥ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ରହିଛନ୍ତି ।

3. ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ (ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍):

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଓପନର୍ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହାରାହାରି 64 ଟି ଇନିଂସରେ 320 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

2. କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍):

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ । ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ହାରାହାରି 66.20 ରେ 7 ଇନିଂସରେ 331 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

1. ଶିଖର ଧାୱନ (ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍):

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧବନ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ 8ଟି ଇନିଂସ ଖୋଲି ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହାରାହାରି 54.28 ରେ 380 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *